Genel

TMNT: THE LAST RONIN

Ninja Kaplumbağalar, İlk olarak 1984’de yayınlanan bir çizgi romanda görünen kaplumbağalar Kevin Eastman ve Peter Laird tarafından yaratıldılar. İlk TMNT bölümü, 28 Aralık 1987’de, 1996 yılına kadar 10 sezon boyunca devam eden bir animasyon dizisi olarak yayınlandı.

Ninja Kaplumbağalar, Usta aynı zamanda baba karakteri olan fare Splinter usta tarafından Ninjutsu sanatı konusunda eğitilmiş dört mutant kaplumbağadan oluşan bir gruptur. New York şehrinin lağımlarında yaşıyorlar ve pizza yemedikleri zamanlarda suçla savaşıyorlar.

Serimiz en başta bilge, büyük usta Splinter ve genç kaplumabağalar; soğukkanlı lider Leonardo, eğlenceyi seven şakacı Michelangelo, grubun nerd üyesi teknoloji meraklısı Donatello ve çabuk sinirlenen, güçlü asabi Raphael, yer altından gelen adaleti New York şehrinin sokaklarına dağıtmaya ve dünyanın dört bir yanında çetelerle, uzaylılarla ve canavarlarla savaşmakla geçen maceralarını konu alır. En büyük düşmanları, Foot Clan adlı bir ninja çetesine liderlik eden kötü  savaşçı Shredder’dı.

Asıl konumuz olan The Last Ronin e gelecek olursak. The Last Ronin, çoğu TMNT hikayesinden çok daha karanlık ve kasvetli bir dünyada geçiyor. Bu dünyada, dört Kaplumbağadan biri hariç tümü, Usta Splinter ile birlikte Foot Clan’la savaşırken öldürüldü. Geriye kalan son kaplumbağa ise Shredder’ın torunu Oroku Hiroto’ya karşı savaşı bitirmek için and içti. Son savaşçımızın kim olduğunu burda spoilerını vermeyelim hikayenin en vurucu yanıdır çünkü. Bu kaplumabağamız kusursuz bi karakter gelişimi ve olgunlaşma süreci geçirir ardından kardeşlerinin silahlarını alır,ustalaşır ve siyah kıyafetini giyip intikamının peşine düşer. Yeni çıkacak Tmnt oyunun da konusu olacağı açıklandıktan sonra. Şiddetle okumanızı tavsiye ederiz.


Yazan: Suat Kürklü

İlgili Ürünler