Sitemizde listelenen çizgi romanlar genellikle sınırlı sayıda basılan özel ya da imzalı kapaklardan oluştuğundan dolayı fiyatları “normal” çizgi roman fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. PhD Collectibles’dan yapacağınız alışverişlerde sadece koleksiyonluk ürünler satın alırsınız. Bu ürünler ya hali hazırda koleksiyonluk değer taşıyacak ya da ilerleyen dönemlerde bu mertebeye yükselmesi beklenen ürünlerdir.

Zaman zaman çizgi roman şirketleri ürettikleri seriler için boş beyaz kapaklar hazırlarlar. Bu kapakların satışa çıkmasındaki amaç Comic-Conlarda sevdiğiniz bir çizerin bu kapağın üstüne istediğiniz bir karakterin çalışmasını yapmasına olanak tanımaktır. Tabii ki illa bir sanatçının yapmasına gerek yok, siz de bir Blank Cover alarak içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarabilirsiniz. PhD Collectibles Türkiye’deki tüm genç ve usta çizerlerin işlerine sitesinde yer vererek, bu konuda destek olmaya çalışmaktadır.

PhD Collectibles’ın bünyesinde listelenen variantlar genellikle ön ödemeli ön sipariş kapaklardır. İlgili sayının yerel çizgi roman dükkânlarına gelmesini takiben, belirtilen tarihlerden 1-2 hafta içerisinde koleksiyonluk kapağınız elinize ulaşacaktır. Gönderim zamanları çeşitli sebeplerden farklılık gösterebilir, bu gibi durumlarda PhD Collectibles bilgilendirme yapacağı gibi sorumluluk kabul etmemektedir.

Mutlaka ama mutlaka bütçenize göre alım yapmanız ve eğlendiğiniz sevdiğiniz şeylere yönelmeniz hem bizi hem sizi mutlu edecektir.

Sitenin üst kısmında ve hesabım sayfasında bulunan “Sipariş takibi” linkinden kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

CGC ve CBCS Amerika merkezli kurulmuş iki farklı çizgi roman puanlama şirketidir. İki firmanın notladığı çizgi romanlar “slab” dediğimiz özel bir muhafazaya konularak koleksiyonlardaki yerini alır. PhD Collectibles olarak Türkiye’de bu hususta öncü görevi görmekteyiz.

Bu konuda detaylı bilgiye Blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. VF, F, NM gibi kısaltmalar kondüsyonu belirlerken; FP, SP gibi kısaltmalar çizgi romanın basım edisyonunu nitelemektedir.

İngilizce’de back issue, ülkemizde ise geçmiş tarihli sayılar dediğimiz koleksiyonluk sayılar için eğer sitemizde bulamazsanız özel sipariş verebilirsiniz. Fiyat ve kondüsyon durumu hakkında size geri dönüş yapıldıktan sonra, ödemeniniz tamamlayabilir ve ürün elimize ulaştığında çizgi romanınıza kavuşabilirsiniz. Özel siparişlerde fiyat kotası ve limit vardır. Her koleksiyonerimizin toplam bedeli 15 USD’yi geçecek sayıda sipariş vermesi gerekmektedir. O ayki geçmiş tarihli siparişe katılacak kişi sayısı 10 Kişi ile sınırlıdır.

128 bit SSL Sertifikasına sahibiz, yani bu ödeme için kullandığınız kart bilgilerinin kesinlikle tarafımıza ulaşmayacağı ve saklanmayacağı anlamına gelir. Sitemiz Freud Blocking, Hack Safe ve tüm güncel güvenlik öğelerine sahiptir.